3 minik beden yan yana

Şanlıurfa’da tarladaki pamuk yığınlarının içinde havasızlıktan boğularak ölen 3 çocuğun cenazeleri, gözyaşları arasında yan yana defnedildi.

3 minik beden yan yana

Şanlıurfa’da tarladaki pamuk yığınlarının içinde havasızlıktan boğularak ölen 3 çocuğun cenazeleri, gözyaşları arasında yan yana defnedildi.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı kırsal Ulucanlar Mahallesi’nde dün gece dedelerine ait tarladaki pamuk yığınlarının altında ölü bulunan Harun Tekdağ ve Ali Tekdağ kardeşler ile kuzenleri Hüseyin Tekdağ’ın cenazeleri, Adli Tıp Kurumu’ndan alınarak Ulucanlar Mahallesi’ne getirildi. Tabutları gören çocukların yakınları gözyaşlarına hakim olamayarak sinir krizleri geçirdi. Cenazeler, Ulucanlar Camii’nde akşam namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından mahalle mezarlığına defnedildi. Hayatını kaybeden Ali Tekdağ’ın Ulucanlar Ortaokulu 5’inci sınıf öğrencisi, ağabeyi Harun ile kuzeni Hüseyin’in ise aynı okulda 8’inci sınıf öğrencisi oldukları öğrenildi.

Çocukların ölümüyle ilgili Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı da yazılı bir açıklama yaptı. Başsavcılığın açıklamasında, "Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Gözeller Mahallesi’nde üç çocuğun pamuk yığınlarının içerisine girdikleri sırada ilk bulgulara göre havasız kalarak ölümlerinin gerçekleşmesi olayıyla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır. A.T. (13), H.T. (14) ve amca çocukları H.T.’nin (13) hayatını kaybettikleri olay çok yönlü olarak araştırılmakta olup, olayla ilgili otopsi işlemleri tamamlanarak, alınan organ ve doku örnekleri kesin ölüm sebeplerinin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığına gönderilmiştir. Kesin ölüm sebepleri İstanbul Adli Tıp Kurumundan gelecek sonuçlara göre belli olacaktır" denildi.

(Ahmet Kaya – Bekir Basmacı/İHA)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Spor haberleri