Arakan'da Müslümanlara yönelik katliama tepkiler

MALATYA (AA) - Malatya'da Ortak Değerler Platformu, Myanmar yönetiminin Arakanlı Müslümanları katletmesini kınadı.Platform adına açıklamada bulunan Basın Sözcüsü Hüseyin Polat, yaşananların, insan olanın kanını dondurduğunu, Müslümanların...

Arakan'da Müslümanlara yönelik katliama tepkiler

MALATYA (AA) - Malatya'da Ortak Değerler Platformu, Myanmar yönetiminin Arakanlı Müslümanları katletmesini kınadı.

Platform adına açıklamada bulunan Basın Sözcüsü Hüseyin Polat, yaşananların, insan olanın kanını dondurduğunu, Müslümanların yaşadığı neredeyse tüm coğrafyalarda kan, gözyaşı ve zulmün tüm şekilleriyle devam ettiğini belirtti.

Myanmar'da askeri cuntanın son günlerde Arakan'daki Müslümanlara yönelik sistematik zulüm ve cinayetlerini kelimelerle ifade edilemeyecek ve dayanılamayacak boyutlara taşındığını aktaran Polat, "Askeri cunta, Arakanlı Müslümanların, kendileri tarafından oluşturulmuş hayvanların bile yaşayamayacağı mülteci kamplarında yaşamalarına veya kaçıp gitmelerine bile müsaade etmemekte." ifadelerini kullandı.

Müslümanların maruz kaldığı sefalet ve zulmün dayanılmaz boyutlara ulaştığını, Arakanlıların, artık acılarını dindirmek için sadece ölümü beklediğini aktaran Polat, şunları kaydetti:

"Artık ev, bark, çoluk, çocuk, anne, baba, vatan, gelecek umutları kalmamış. Bütün umutları, ümitleri ölmek. Bu masum insanlar daha ne zamana kadar bunu çekecekler? Bu acılar ne kadar sürecek? Kardeşlerimizin yaşadıklarını iliklerimize kadar hissediyor ve paylaşıyoruz. Hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa, geride kalanlara en yakın zamanda bu zulümden kurtuluş diliyoruz. Bu zulmü ve cinayetleri işleyenleri nefretle telin ederken, yıllardır hümanizma şarkılarıyla, insan hakları, demokrasi, adalet ve eşitlik iddialarıyla insanları uyutan, ama bu vahşeti sadece seyreden veya timsah gözyaşlarıyla takip eden emperyalistleri en ağır şekilde kınıyoruz."

YORUM EKLE