Arguvan'da iki mahallenin "sondaj" sorunu

MALATYA (AA) - Malatya'nın Arguvan ilçesine bağlı Ermişli Mahallesi sakinleri, Meşeli Mahallesi'ne su temini için mahallelerinde başlatılan sondaj çalışmasına tepki gösterdi.Ermişli Mahalle Muhtarı İsmail Kalender, yaptığı açıklamada,...

Arguvan'da iki mahallenin

MALATYA (AA) - Malatya'nın Arguvan ilçesine bağlı Ermişli Mahallesi sakinleri, Meşeli Mahallesi'ne su temini için mahallelerinde başlatılan sondaj çalışmasına tepki gösterdi.

Ermişli Mahalle Muhtarı İsmail Kalender, yaptığı açıklamada, sondajın durdurulması için Arguvan Kaymakamlığına, Malatya Valiliğine ve MASKİ Genel Müdürlüğüne dilekçe verdiklerini ve bölgelerinde böyle bir çalışma istemediklerini kaydetti.

Kendi sularının da yetersiz olduğunu ve gelecek dönemlerde su sıkıntısı yaşayabileceklerini aktaran Kalender, suyun başka bölgelerde aranmasını istediklerini belirtti.

Malatya Vali Yardımcısı Ali Deniz Sürmen, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Şerafettin Yılmaz ve MASKİ Genel Müdür Yardımcısı İrfan Kaya, bölgeye geldi.

Vali Yardımcısı Ali Deniz Sürmen, toplanan vatandaşlara seslenerek su sondaj çalışmalarını durduklarını ve bayram sonrası MASKİ ile bir araya gelip değerlendirme yapılacağını söyledi.

Yapılan açıklamanın ardından vatandaşlar, dağıldı.

YORUM EKLE