Büyükşehir Belediyesinin peyzaj çalışmaları

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından başta orta refüjler olmak üzere yeşil alan ve parklarda kullanılan hazır rulo çimler üretilmeye başlandı.Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Tarım İşletmeleri...

Büyükşehir Belediyesinin peyzaj çalışmaları

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından başta orta refüjler olmak üzere yeşil alan ve parklarda kullanılan hazır rulo çimler üretilmeye başlandı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünden üretim yapmak amacıyla 300 dönümlük bir arazi kiralandı.

Kiralanan bu arazinin 40 dönümlük kısmına Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından çim ekimi yapıldı. Büyükşehir Belediyesi personeli tarafından ekim ve bakım çalışmaları yapılan çimlerden istenilen verim alınarak, ağustos ayında kesim aşamasına geldi.

Peyzaj düzenlemelerinde önemli bir yer tutan çimlendirme çalışmaları, üretilen hazır rulo çim uygulamasıyla Malatya'daki yeşil alan miktarının daha da artırılması hedefleniyor. Ayrıca, üretilen hazır rulo çimin Malatya Büyükşehir Belediyesine 360 bin lira civarında katkı sağlayacağı kaydedildi.


YORUM EKLE