İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinin logosu değişti

MALATYA (AA) - İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinin logosu "İnönü Tıp Logo Tasarım Yarışması" sonucunda değişti. İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Durmuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eski logonun...

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinin logosu değişti

MALATYA (AA) - İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinin logosu "İnönü Tıp Logo Tasarım Yarışması" sonucunda değişti.

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Durmuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eski logonun üniversitenin bir öğretim üyesince çizildiğini ve kurumsal anlamda yeni bir logo oluşturulması için "İnönü Tıp Logo Tasarım Yarışması" düzenlediklerini kaydetti.

Başvuruların 11 Haziran'da sona erdiğini belirten Durmuş, "Ulusal ve uluslararası logo yarışması düzenledik. Yarışmaya 235 eser katıldı. İki eser de yurt dışından katıldı. Jüri eserleri değerlendirerek, 4 logoyu öğretim üyelerimizin tercihine sundu. Öğretim üyelerimiz oylamaya katıldı ve bu 4 logodan birini oylayarak seçti. Bundan sonra fakültemizin kullanacağı logo da benimsendi." dedi.

Durmuş, öğretim üyelerinin oylayarak logoyu seçmesinin kendileri için önemli olduğuna aktararak, yarışmada birinci olan logoya 2 bin lira para ödülü verdiklerini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER