Kurban Bayramı'na doğru

MALATYA (AA) - Malatya'da yaklaşan Kurban Bayramı öncesi İl Emniyet Müdürlüğü vatandaşların bayramı huzur ve güven içinde geçirmesi için gerekli tedbirleri aldı.Malatya Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, İl Emniyet Müdürlüğünce...

Kurban Bayramı'na doğru

MALATYA (AA) - Malatya'da yaklaşan Kurban Bayramı öncesi İl Emniyet Müdürlüğü vatandaşların bayramı huzur ve güven içinde geçirmesi için gerekli tedbirleri aldı.

Malatya Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, İl Emniyet Müdürlüğünce vatandaşların Kurban Bayramı ve öncesini huzur, güven ortamı içerisinde geçirmeleri amacıyla 26 Ağustos saat 08.00'den 4 Eylül saat 24.00'e kadar il merkezinde ve ilçelerinde güvenlik önlemleri artırılacak.

Asayiş kapsamında, ekipler hayvan pazarları, alışveriş merkezleri, pazar yerleri ve halkın yoğun olarak bulunduğu ana caddelerde kapkaç, yankesicilik, dolandırıcılık olaylarına karşı duyarlı bulunulacak. Bu tür suçlara karşı ilgili ekip sayısı artırılarak, denetim ve kontroller sıklaştırılacak, şehrin hareketli noktaları yaya devriyeler, motorize ekipler, resmi ve sivil ekipler tarafından sık sık kontrol edilecek.

İl merkezinde meydana gelebilecek asayiş olaylarını önlemek, meydana gelen olaylara ise anında müdahale etmek amacıyla şehrin her noktasında asayiş önlemleri takviye kuvvetlerle güçlendirilecek.

Vatandaşların tatil ve alışveriş amaçlı olarak ikametlerinde bulunmamaları durumunda ikamet ve balkon kapılarını kilitlemesi, pencerelerini açık bırakmaması gibi tedbirlerin alınması istendi.

Kurbanlık hayvanların kontrolden çıkarak, trafikte görülmesi halinde zabıta ve ilgili kurumlarla ortak hareket edilecek, kurbanlık hayvanların sevkıyatlarında hırsızlık olaylarına yönelik kontroller yapılacak ayrıca gerekli tüm trafik tedbirleri alınacak.


YORUM EKLE