Malatya Büyükşehir Belediyesine yeni itfaiye aracı

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, yangınlara daha etkili müdahale edebilmek amacıyla 3 milyon liraya mal olan ve 42 metre uzunluğunda yangın merdiveni olan yeni bir itfaiye aracı aldı.Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı...

Malatya Büyükşehir Belediyesine yeni itfaiye aracı

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, yangınlara daha etkili müdahale edebilmek amacıyla 3 milyon liraya mal olan ve 42 metre uzunluğunda yangın merdiveni olan yeni bir itfaiye aracı aldı.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, yüksek yangınlara müdahale edebilmek için ihtiyaç duyulan 42 metre uzunluğa sahip merdivenli araç alımı gerçekleştirdi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, araç tanıtımında yaptığı konuşmada, belediye olarak itfaiye teşkilatına bir araç daha kazandırdıklarını belirtti.

Çok bilinçli ve eğitimli itfaiye ekiplerinin bulunduğunu kaydeden Çakır, şunları ifade etti:

"Yoğun ve büyük yangınlara hızlı ve başarılı bir şekilde müdahale edebilmektedirler. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı olarak özellikle yüksek katlara müdahale noktasında eksikliğimiz vardı. Alımı yapılan 42 metre merdiven uzunluğuna sahip araçla bu eksikliği de giderdik. Mevcut araçlarımız ise ancak 28 metre yüksekliğe çıkabiliyordu. Bu eksikliği gidermek için de birçok özelliğe sahip 42 metrelik aracı aldık."

İtfaiye Dairesi Başkanlığının, 2017 yılının ilk 7 ayında 2 bin 50 yangına müdahale ettiğini kaydeden Çakır, ekiplerin günde ortalama 10 yangına müdahale ettiğini ve ilçelerle birlikte kentte 18 itfaiye merkezi bulunduğunu aktardı.

YORUM EKLE