Malatya için kuvvetli rüzgar uyarısı yapıldı

MALATYA (AA) - Malatya'da, yarın sabah saatlerinden itibaren etkili olması beklenen kuvvetli rüzgara karşı tedbirli olunması istendi. Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli ve Adıyaman'ı...

Malatya için kuvvetli rüzgar uyarısı yapıldı

MALATYA (AA) - Malatya'da, yarın sabah saatlerinden itibaren etkili olması beklenen kuvvetli rüzgara karşı tedbirli olunması istendi.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli ve Adıyaman'ı kapsayan bölgede, yarın sabaha kadar havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmeyen bölgede, rüzgarın güneyli ve güneybatılı yönlerden orta kuvvette, sabah saatlerinden itibaren Malatya'da ise yer yer kuvvetli esmesi bekleniyor.

Malatya kent merkezi ile Kuluncak, Hekimhan, Darende, Akçadağ, Doğanşehir, Yeşilyurt, Pütürge ve Doğanyol ilçelerinde, güneybatılı yönlerden saatte 30 ile 50 kilometre hızla esmesi beklenen kuvvetli rüzgar nedeniyle oluşabilecek durumlara karşı vatandaşlar ve yetkililerin tedbirli olması istendi.

YORUM EKLE