Tarihi askerlik şubesi restore edilecek

MALATYA (AA) - Battalgazi Belediyesine devredilen tarihi Askerlik Şubesinde restorasyona başlandı.Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın restorasyon çalışmalarını incelediği tarihi...

Tarihi askerlik şubesi restore edilecek

MALATYA (AA) - Battalgazi Belediyesine devredilen tarihi Askerlik Şubesinde restorasyona başlandı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın restorasyon çalışmalarını incelediği tarihi Askerlik Şubesi tamamalandıktan sonra Kent Müzesi olarak vatandaşların hizmetine sunulacak.

Gürkan incelemenin ardından yaptığı açıklamada, Askerlik Şubesinin, Milli Savunma Bakanlığı ile yapmış oldukları protokol çerçevesi içerisinde Kent Müzesi yapılmak kaydıyla belediyeye devredildiğini belirtti.

Çalışmaların bir an önce tamamlanması için çabalarının sürdüğünü kaydeden Gürkan, "Ben inanıyorum ki burası bir Atatürk Evi gibi, bir Gazi ilkokulu gibi ve bir Tahtalı Minare Hamamı gibi hakikaten o eski ihtişamını tekrar gün yüzüne çıkaracak.

Vatandaşımıza bundan böylede kent hafızası olarak ve Kent Müzesi olarak da hizmet verecektir. Bu hizmetlerin Malatyamıza, Malatya halkına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum." dedi.

YORUM EKLE