3. Uluslararası Malatya Foto Kampı'na doğru

- MAFSAD ile Arapgir Belediyesince düzenlenen etkinlik, 6-9 Temmuz'da gerçekleştirilecek - Etkinliğe yurt içi ve dışından çok sayıda fotoğraf sanatçısı katılacak

3. Uluslararası Malatya Foto Kampı'na doğru

MALATYA (AA) - Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD) ve Arapgir Belediyesince bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek "Uluslararası Malatya Foto Kampı"na yurt içi ve dışından çok sayıda fotoğraf sanatçısı katılacak.

Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, İnönü Üniversitesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile çeşitli kulüp ve firmaların desteklediği etkinlik, bu yıl 6-9 Temmuz'da Arapgir ilçesine bağlı Kayaarası Kanyonu'nda düzenlenecek.

Vali Yardımcısı Mehmet Ali Aytaç, kamp dolayısıyla bir otelde düzenlenen tanıtım toplantısında, foto kampının tarihi, kültürel değerlere sahip ilçeye ve fotoğraf sanatına büyük katkılar sağlayacağına inandığını belirterek destek verenlere teşekkür etti.

Arapgir Kaymakamı Salih Sak da herkesi "Çadırını al gel" sloganıyla düzenlenen kampa beklediklerini anlatarak "Çadırıyla herkesi Arapgir'e bekliyoruz. Gerekli önlemleri aldık, doğaseverleri bekliyoruz." diye konuştu.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ise foto kampının bu yıl Arapgir'de gerçekleştirilmesinin kendilerini onurlandırdığını bu konuda üzerilerine düşen her şeyi yapacaklarını aktardı.

İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat da üniversite olarak kültür ve sanat etkinliklerinde bulunmaya çalıştıklarını belirterek, etkinliğin kentin tanıtımına katkı sağlayacağını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu da etkinliğin kentin tanıtımına önemli katkılar sağladığını ifade etti.

Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü Levent İskenderoğlu ise foto kampının kent için önemli bir değer olduğunu dile getirdi.

Foto kampı Genel Koordinatörü Mustafa Ertekin de bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirecekleri etkinlikte tekrar buluşmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi. Kampı farkındalık oluşturmak için düzenlediklerine işaret eden Ertekin, Malatya'nın her ilçesinin birbirinden farklı olduğunu bunun da büyük bir zenginlik sağladığını vurguladı.

Etkinliğe yurt içi ve dışından çok sayıda fotoğraf sanatçısının katılması bekleniyor.

YORUM EKLE