AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:

- "Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla biz istihdamı sağlayan işletmecilerimize kolaylık sağlamak üzere elimizden ne geldiyse yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz" - "2002 yılından bugünün et tüketimine baktığımız zaman bir yılda tüketilen eti şimdi bir ayda tüketiyoruz"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla istihdam yaratan işletmecilere kolaylık sağlamak için ellerinden geleni yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Çalık, tekstil atölyelerine çevrilen eski Tekel Depoları'ndaki işletmeleri ziyaret ederek, çalışanlar ve işverenlerle görüştü. Üretilen giysileri inceleyen Çalık, bir işçinin makinesine geçerek dikim yaptı.

Tekel'in özelleşmesiyle birlikte Malatya'daki depoların işverenlere kiralanarak organize sanayi bölgesinin altyapısını oluşturulmasının ve istihdam sağlanmasının amaçlandığını belirten Çalık, yaklaşık 5 yıl önce tekstil yerlerinde 300 işçinin çalıştığını şimdi ise bu sayının 900'e ulaştığını ifade etti.

Her yıl işletmelerde "Kira sözleşmesi yenilenecek mi? Özelleştirme yapılacak mı?" gibi sorunların ortaya çıktığını aktaran Çalık, Maliye Bakanı Naci Ağbal ile görüştüklerini, depoların satışıyla ilgili şimdilik bir durum olmadığını ve kira sözleşmelerinin yenileceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gözünün ve gönlünün Malatya'da olduğunu söyleyen Çalık, "Onun bize talimatları 'Milletimiz ne istiyorsa biz onu yapmakla mükellefiz.' Bugün milletimiz Tekel depolarının işletmelerinin kiralarının devam etmesini istiyor. Bu vesileyle biz Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla biz istihdamı sağlayan işletmecilerimize kolaylık sağlamak üzere elimizden ne geldiyse yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz." diye konuştu

- Çalık, kurbanlık aldı

Çalık, daha sonra Malatya Canlı Hayvan Pazarı'na giderek buradaki üretici ve kurbanlık hayvan almaya gelen vatandaşlarla bir araya geldi.

Kurban Bayramı için küçükbaş hayvan satan bir üreticiyle pazarlığa tutuşan Çalık, oğlunun adına bir küçükbaş hayvan satın aldı.

AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı'nın da pazarlığa yardımcı olduğunu kaydeden Çalık, şöyle konuştu:

"Biz milletimizin ucuz et yemesini istiyoruz ve günlük et tüketimini de her geçen gün arttırmak istiyoruz. 2002 yılından bugünün et tüketimine baktığımız zaman bir yılda tüketilen eti şimdi bir ayda tüketiyoruz. Bu bizim özellikle refah seviyemizi yükseltmek, sosyal anlamda insanlarımızın tüketecekleri etlerin miktarını arttırmak hepimizin çok önemli hedefleri. Her eve beyaz ya da kırmızı et girmeli. Aynı zamanda üreticilerimizi bu konuda çok ciddi destekliyoruz. Desteklerimizi yemlerde, farklı alanlarda veriyoruz. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba özellikle et konusunda çok yakın ilgileniyor, hem üreticilerimizin desteklenmesi hem vatandaşlarımızın daha ucuza et alması için."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER