CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba:

- "Adaletten söz etmek mümkün değildir. OHAL ile 20 Temmuz'da adalet ve hukuk askıya alınmıştır. Türkiye Kanun Hükmünde Kararnameler ile yönetilmektedir"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba:

MALATYA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Adaletten söz etmek mümkün değildir. OHAL ile 20 Temmuz'da adalet ve hukuk askıya alınmıştır. Türkiye Kanun Hükmünde Kararnameler ile yönetilmektedir." dedi.

Ağbaba, CHP İl Başkanı Enver Kiraz ile Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta'yı makamında ziyaret etti.

Hem yeni adli yıl hem de Usta'nın göreve başlamasından dolayı hayırlı olsun dileklerini ileten Ağbaba, yeni Başsavcı'yı kent için bir şans olarak gördüklerini ifade etti.

Uzun yıllar başsavcılık görevini yürüten Orhan Usta'nın bu tecrübesini şehirde de sürdüreceğini kaydeden Ağbaba, "Yargının tarafsızlığı ve bağımsızlığı önemli. Önümüzdeki dönemlerde de yargının tarafsız ve bağımsız olacağı inancımızı koruyoruz. Başsavcımızın da Malatyamız'ın huzuruna katkısı olacağından hiç kuşkumuz yok." diye konuştu.

Başsavcı Usta da ziyaretten dolayı Ağbaba'ya teşekkür etti.

Daha sonra Malatya Barosu Başkanı Enver Han'ı da ziyaret eden Veli Ağbaba, burada yaptığı konuşmada Türkiye'de yargıya olan güvenin azaldığını ileri sürdü.

Ağbaba, "Adaletten söz etmek mümkün değildir. OHAL ile 20 Temmuz'da adalet ve hukuk askıya alınmıştır. Türkiye Kanun Hükmünde Kararnameler ile yönetilmektedir. Bir bakıyorsunuz yargı yolu olmadan yüzbinlerce insan mesleğinden atılıyor. Şimdi bir OHAL Komisyonu kuruldu, onun amacı da tamamen yargı sürecini tamamlamak olarak gözüküyor. Maalesef milyonlarca insanın mağdur edildiği, adalet aradığı bir dönemde adaletten hukuktan söz edilemez. Hukuk askıya alınmıştır." değerlendirmesinde bulundu.

YORUM EKLE