Goodyear Ürün Geliştirme Yeteneğini Artırmak İçin VI-grade Sürüş Simülatörlerini Seçti

Goodyear, dinamik sürüş simülatörü satın alan ilk ve tek lastik üreticisi oldu.

Goodyear Ürün Geliştirme Yeteneğini Artırmak İçin VI-grade Sürüş Simülatörlerini Seçti ABONE OL

Goodyear, dinamik sürüş simülatörü satın alan ilk ve tek lastik üreticisi oldu.

Goodyear, lastik üreticileri için ilk olacak şekilde, dinamik model içeren VI-grade sürüş simülatörleri satın alarak ürün geliştirme yeteneğini artıracağını açıkladı.

Goodyear, şirketin Lüksemburg'daki inovasyon merkezine yakın zamanda teslim edilen COMPACT Simülatör ile Dinamik Sürüş Simülatörü DiM250'yi (Driver-in-Motion) önümüzdeki aylarda Akron Ohio'da kurulmak üzere seçti.

Goodyear Başkan Yardımcısı ve Teknolojiden Sorumlu Başkanı Chris Helsel, "Bu denli çok yönlü simülatörlerin kullanımı Goodyear'ın gelecekte lastik tasarımında yeni çığırlar açmasına imkân tanıyacak, bu da müşteri ve sürücü deneyiminin daha da gelişmesini sağlayacak" diye konuştu. Helsel, "Goodyear'ın VI-grade marka ve kendi ürettiğimiz simülasyon çözümleriyle bu alanda sektöre liderlik ettiğini söylemekten gurur duyuyor ve simülatörlerin faydalarını müşterilerimizle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz" dedi.

Otomotiv sektörünün sanal geliştirme döngülerine yönelik eğilimi, lastik geliştirme süreçleri bakımından bir fırsat sağlarken ve bu yeni simülatör uygulaması, Goodyear'ın otomobil üreti-cileriyle orijinal ekipmanlar konusunda daha yakın iş birlikleri kurmasına olanak sağlayacak.

Sürüş simülatörleri, lastiklerin sanal ortamda geliştirilmesi ve dinamik performanslarının dengelenmesi için kullanılacak. Aynı zamanda simülatörlerde farklı sürüş koşullarının canlandırılabilmesi de sürece katkı sunacak.

VI-grade Uluslararası Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Guido Bairati, "Sürüş simülatörlerimizin Goodyear'da kullanılmaya başladığını ilan etmekten gurur duyuyorum" diye konuştu. Bairati, "Goodyear'ın simülatör satın alma ve simülatörlerin verimli çalışmasını temin etmek için bizimle özel bir eğitim programı dahilinde çalışma vizyonuna sahip olması, Goodyear'a ciddi bir rekabet avantajı sağlayacak" ifadelerini kullandı.

Simülatörler hakkında daha fazla bilgi almak ve nasıl çalıştıklarını görmek için lütfen https://www.vi-grade.com/en/products/dim-dynamic-simulator adresini ziyaret edin.

Goodyear hakkında:

Dünyanın en büyük lastik şirketlerinden The Goodyear Tire & Rubber Company'nin, 21 ülkede 47 fabrikası, ABD ve Lüksemburg’da iki inovasyon merkezi ve bünyesinde yaklaşık 63.000 çalışanı bulunmaktadır. The Goodyear Tire & Rubber Company'nin Türkiye'deki iştiraki olarak 1961 yılında kurulan Goodyear Lastikleri Türk A.Ş.; 2.000’e yaklaşan çalışanı ile Adapazarı ve İzmit fabrikalarında Goodyear, Fulda, Sava, Debica ve Kelly markaları çatısı altında, tüketici lastikleri ve ticari lastikler üretmektedir. İstanbul Sanayi Odası’nın sıralamasında Türkiye’nin en büyük ilk 100 şirketi arasında yer alan Goodyear Lastikleri T.A.Ş. aynı zamanda Türkiye’nin en büyük ihracatçıları arasındadır. Hisseleri Borsa İstanbul’da “GOODY” sembolüyle işlem gören Goodyear Lastikleri Türk A.Ş.’nin ürünleri ve faaliyetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.goodyear.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
sondakika haberler