Sony, IFA 2019’da Yeni Ürünlerini Görücüye Çıkarttı

Ürün ve teknoloji yelpazesinin yardımıyla yeni kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimleri yaratıyor.

Sony, IFA 2019’da Yeni Ürünlerini Görücüye Çıkarttı ABONE OL

Sony, Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleştirilen IFA 2019 tüketici elektroniği fuarında en son ürünlerinden oluşan bir yelpazeyi görücüye çıkarttı.

IFA’nın resmi açılışından önce düzenlenen Sony basın toplantısı, Sony Corporation Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Elektronik Ürünler & Çözümler İş Kolu’ndan sorumlu Yönetici Shigeki Ishizuka,‘nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Shigeki Ishizuka, Sony’nin amacının “Dünyayı yaratıcılık ve teknolojinin gücü yoluyla duygu ile doldurmak” olduğunu belirterek, şirketin, yaratıcılar ve kullanıcılara yeni değerler sağlamak için, çığır açan donanımlar yaratmaya devam edeceğini söyledi.

Daha sonra Sony’nin eşsiz teknolojileri kullanılarak yaratılan ürünleri tanıtan Ishizuka, Sony’nin, sahip olduğu en iyi ürün ve teknolojileri bir araya getirerek, her bir kullanıcıya özel olarak kişiselleştirilmiş ‘Kişisel Eğlence Çözümleri’ sunmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Gürültü engelleme özellikle kulaklıklar

1000X serisi kablosuz kulaklık, daha zengin bir ses deneyimi elde etmek için, birinci sınıf gürültü engelleme özelliğine ve üstün sese sahip. Yelpazenin yeni üyesi ise, ödüllü kafa bantlı WH-1000XM3 ve gerçek anlamda kablosuz WF-1000XM3’e eklenen, WI-1000XM2 kulak içi kulaklık oldu. WH-1000XM3 ile aynı HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN1’i de içinde barındıran bu yeni model, sektör lideri*1 gürültü engelleme ve yüksek ses kalitesi sağlıyor. Esnek, hafif silikon boyun bandı, sevdiğiniz şarkıları konforlu bir şekilde ve tarzınızdan taviz vermeksizin dinleyebilmenize imkan veriyor.

Canlı konser deneyimi sunan 360 Reality Audio

Sony, aynı zamanda bireysel özellikler ve kişisel alanlar ile uyumlu eğlence deneyimleri için, akıllı telefonlar veya diğer cihazlar ile bir araya gelebilen bir dizi ses teknolojisi ve ürününü de tüketicilere sunuyor. IFA ziyaretçileri, canlı bir konser hissi yaratmak üzere, kullanıcıları ses ile çevreleyen yeni bir müzik deneyimi 360 Reality Audio’yu deneyimleme şansını da elde etti. Xperia 1 akıllı telefon ve WH-1000XM3 bir araya gelerek, bir uygulamanın yardımıyla kullanıcının dinleme özelliklerini analiz ediyor ve her bir kullanıcı için mükemmel şekilde optimize edilen, sarmalayıcı bir müzik alanı yaratıyor.

Zengin dinleme deneyimi için Signature Serisi

Signature Serisi, Sony’nin on yıllar boyunca geliştirilen ses teknolojilerini bir araya getirerek kişisel dinleme deneyimi elde etmek üzere seste mükemmellik için uğraşıyor. Bu serinin en son ürünü, yüksek çözünürlüklü ses uyumlu SA-Z1 yakın alan özellikli hoparlör sistemi. Bu hoparlörler, bir PC, Walkman®, Xperia akıllı telefon veya diğer bir ses cihazına tek bir kablo üzerinden bağlanarak, uzanıp dokunabileceğiniz kadar gerçek olduğunu hissedeceğiniz bir varlığa sahip, derin, zengin ve yüksek çözünürlüklü bir dinleme deneyimi sağlıyor.

Eşsiz görüntü sunan TV serileri

TV kategorisinde, Sony bu bahar Avrupa’da piyasaya sürülen BRAVIA MASTER Serisi ZG9 8K HDR Full Array LED ve AG9 4K HDR OLED TV’lerden oluşan yelpazesini de sergiledi. Güçlü Görüntü İşlemcisi X1™ Ultimate, 8K*2 da dahil her türlü içeriği harika, tavizsiz görüntü kalitesi ile görüntülüyor. Ayrıca, yeni Sound-from-Picture Reality özelliği, sadece BRAVIA’nın yapabildiği eşsiz görüntüleme deneyimleri sağlamak üzere, ses ile görüntü arasında mükemmel uyum sağlıyor. Stantta, aynı zamanda hem Google Assistant bağlıyken gelişmiş kullanılabilirlikten yararlanabilecek hem de yine bu yıl hayata geçirilecek olan Apple AirPlay 2 ve HomeKit desteğine sahip olacak Android TV’li ürünler de sergilendi.

En yeni Alpha APS-C aynasız fotoğraf makineleri ilk kez Avrupa’da

Sony’nin Alpha APS-C aynasız fotoğraf makineleri yelpazesinin en son üyeleri, Avrupa’da da ilk defa görücüye çıktı. Yeni amiral gemisi Alpha 6600, Yapay Zeka tabanlı Gerçek Zamanlı Göz AF, gövde içi optik görüntü sabitleme ve yaklaşık 720 fotoğraflık*3 sektör lideri*4 pil ömrü hafif ve kompakt bir çerçeve içinde sunuluyor. Yeni Alpha 6100 ve aralarında E 16-55mm F2.8 G standart zoom lens ile E 70-350mm F4.5-6.3 G OSS süper telefoto zoom lensin de bulunduğu Sony’nin en son APS-C zoom G lens™ serisi de yine sergilenen ürünler arasında yer alıyor.

Bir diğer Dijital Görüntüleme ürünü de, Sony’nin inanılmaz 61.0 MP arkadan aydınlatmalı full frame görüntü sensörüne sahip en yeni full frame fotoğraf makinesi Alpha 7R IV. Yüksek çözünürlük ve geniş dinamik aralıklı nefes kesici bir görüntü kalitesi sağlıyor. Ziyaretçiler, Sony’nin G Master™ serisi lensini denemenin yanı sıra Alpha 9 full frame aynasız fotoğraf makinesi ile aynı düzeyde hız ve AF performansını sunan premium kompakt fotoğraf makinesi RX100 VII’nin de tadını çıkardı.

Basın konferansının videosuna şu linkten ulaşılabilir: www.sony.co.uk/electronics/ifa

Sony Hakkında

Sony, sağlam teknolojik temellere sahip yaratıcı bir eğlence şirketidir. Oyun ve ağ hizmetlerinden müzik, film, elektronik, yarı iletkenler ve finansal hizmetlere kadar uzanan ürün yelpazesiyle Sony’nin amacı yaratıcılığın ve teknolojinin gücünü kullanarak duygu yüklü bir dünya yaratmaktır. Daha fazla bilgi için: www.sony.com.tr

*1: 5 Eylül 2019 itibariyle. Sony Corporation tarafından, ölçümleri JEITA-uyumlu kılavuz ilkeler kullanılarak yapılan araştırmalara göre. Kulak içi kablosuz gürültü engelleme özellikli kulaklıklar pazarında.

*2: Sadece ZG9.

*3: Vizör kullanılarak yaklaşık 720 fotoğraf, LCD monitör kullanılarak yaklaşık 810 fotoğraf. CIPA standardına uygundur. Her 30 saniyede bir çekim yapılmış ve her 10 çekimden sonra fotoğraf makinesi kapatılıp açılmıştır.

*4: APS-C görüntü sensörü ile donatılmış, aynasız değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makineleri arasında. Sony araştırmaları bazında, 5 Eylül 2019 tarihi itibariyle

* Burada belirtilen Tüm Ürün isimleri, Sony Corporation veya sahiplerinin ticari markaları veya kayıtlı ticari markalarıdır.

* Amazon, Echo, Alexa ve diğer ilişkili logolar, Amazon.com, Inc. veya iştiraklerinin ticari markalarıdır.

* Apple ve ilişkili marka ve logolar, Apple Inc.’in ticari markalarıdır.

* Google ve Android TV, Google LLC’nin ticari markalarıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
sondakika haberler